![]() |
| Härliga minnen - Minna på blomsterkurs på Strandhs Blomsterskola 2006. |
...eller floristelev för en vecka - det är ett underbart minne jag bär mig från Ingvar Stradhs Blomsterskola. 2006 gick jag en prova på -kurs där och för en veckas tid fick jag hålla på med blommor och känna hur det hade varit att gå en floristutbildning där. Själva skolan är bara så vacker och fylld med fantastiska detaljer.
På torsdagens kurs ska vi göra tre härliga påskinspirerade arbeten, i priset ingår även fika och härliga kreativa timmar med oss alla likasinnade.
Jag tar med även mina böcker om det är någon som vill kika eller köpa sin egen exemplar.
Vi håller på fr 18.30 till 21.30 i Oxie, Malmö alltså. Pris enbart 595,-
Om du vill också vara med, anmäler du dig här.
/Minna :)

3 kommentarer:
Hade varit så härligt, synd att det är så långt bort!Jag lever fortfarande på förra vårens fotokurs!
Kram från Växthusmadam
Så spännande det kommer att bli!!! Måste kännas underbart att få dela med dig av din kunskap och kreativitet. Vilken lycka för kursdeltagarna!
Kramis
Randi
Så synd att du bor så långt bort!!
Stor Kram Annelie ♥
Skicka en kommentar